Kaadri taga ehk ettevalmistus

Blogi

Kommenteeri

Ka meie ei teadnud 2000ndate aastate alguses eriala valides, et amet nimega "matkajuht" on olemas. Et lastele lillede näitamine ning suurtele taevatähtede ja vaikuse tutvustamine on päris töö. Aga elu teeb omad korrektuurid ja õnneks aitavad ka koolid ja elu selleks ette valmistada.

Matkajuhid on juba tavaline nähtus, seda enam, et neid leidub nii (matka)eriala spetsialistidena kui ka Luua metsanduskooli lõpetanutena. Meie matkajuhid on mõlemad! Samas tekib paljudel küsimus, et miks üldse matkajuhi või loodusgiidiga metsa minna, üksi ju saab ka. Aga see on sama, mis iga eriala spetsialistiga - on inimesi, kes on aastaid end sellel teemal koolitanud ning matkajuhi eriala nõuab kindlalt ja järjekindlalt enda koolitamist ning nii vaimses kui ka füüsilises mõttes vormis olemist.

Niisiis, kui matkajuhid on juba inimestele tuttavad, ei mõtle nad ikkagi sellele, kuidas ikkagi üht matka ette valmistatakse. Kokkuvõtvalt võib öelda, et lõppude lõpuks toimub ettevalmistus eelneva kogemuse ja kliendi vajaduste baasilt, lisaks tuleb alati arvestada kalkuleeritud riskianalüüsi, varustuse valmisoleku ja logistikaga. Sealhulgas tegeleme ilmaennustuse, toidusoovide- ja vajaduste, terviseküsimuste ja füüsilise varustuse kohale tassimisega. Seda kõike selleks, et meie rännumeestel lõpuks tore, mõnus ja turvaline oleks.

Jagame siin omalt poolt ka ühte näidet - milline on ühe mõnusa matka eelne varustuse kohale viimise protsess. Rühmasime mõlemad Antsuga 2 korda autotee ja salajase rabasaare vahel, et öösel matkalistel mõnus ja hea oleks :)

Lisa kommentaar

Email again: