Kuidas me endale paat-maja saime?

Blogi

Kommenteeri
Enamik inimesi, kes meie tallu satub, on kohe alguses hämmastunud vaatepildist, kuidas on vanakooli kalatraal keset Harjumaad põldude ja metsade vahele sattunud.
Nimelt jäi Prangli saarel lagunenud kalaühistust järele üks elu näinud kalatraaler Siig-4. Juhuste kokkusattumisel jõudis see Hooandja toetajate ja heade sõprade abil meile 2019. asta juunis ning hetkel on käimas ümber ehitamise faas, et sellest saaks eksklusiivne majutuskoht matkajatele.

Eel-lugu on tavaliselt see, et Ants palus kunagi, et abikaasa ta rahakoti ära võtaks, kui ta vanu autosd kokku ostma hakkab. kahjuks ei kehtinud see palve vanade paatide ja laevade kohta. Nii saigi kaup Prangli saarel tehtud. Siig-4 toomise esimene faas algas juba paar nädalat varem, kui Helen selle Prangli kohalike laveameeste abil Leppneeme sadamasse pukseeris. Kuna vana laev vees vajab regulaarselt vee käsitsi välja pumpamist, käidi seda ka seal tegemas. Lõpuks saabus päev, mil välja sai kaubeldud tohutu kraana, mis traali veest treileri peale tõstis ning ekstra hoolikalt ja sõna otseses mõttes väga madalat profiili hoides turvaliselt meie koju tõi. Allpool on välja toodud paar videot, mis ilmestasid meie Hooandja projekti ning kogusid kogu selle hulluse tarvis üle 3000 Euro. Veelkord suured tänud toetajatele ja meisse uskujatele! :)

Lisa kommentaar

Email again: