Kriisideks valmistumine

Blogi

Kommenteeri
Matkajuhtidena peame olema hakkajad hakkamasaajad looduses, kuid meile on meie muu elu taustade tõttu hingelähedane ka üleüldine kriisideks valmistumine.
2022. aasta märtsis toimus meie eestvedamisel Kose vallas Harmi mõisas Eesti esimene kogukonna kriisiõppus. Olime seda ettevalmistanud juba eelneva aasta detsembrist alates ja märtsis - õppuse toimumise päeval - oli sõda Ukrainas juba mitu nädalat kestnud. Ei pidanud mitu korda mõtlema, kas ja kui õigel ajal me seda teemat käsitlesime.

Kuid see kõik selgitab natuke ka meie isiklikke huvisid matkade läbiviimisel -  kuidas inimestes äratada huvi, julgust ja motivatsiooni oma isikliku hakkamasaamise teemadega tegeleda. Usume, et igapäevaste stressorite ja suuremate kriisidega maadlemisel jäävad ellu kohanejad, nii vaimses kui ka füüsilises mõttes. Seda ka nii üksikisiku kui ka kogukonna tasandil. Ka Levila leidis meid üles ja arutlesime järgnevas videos samade teemade üle:

Taustaks: 2022.a märtsis toimunud õppuse osapoolteks olid kogukonnaliikmed, külalised kaugemalt, Päästeameti eksperdid ja Kose komando päästjad, Alansi vabathatliku päästeseltsi päästjad, naiskodukaitsjad, Reservpäästerühm, Politsei- ja Piirivalveameti eksperdid, OÜ Toimevõimendi eksperdid ning Kose vald ja selle kriisikomisjon. Kokku toimus samal päeval tegelikult 2 õppust - Kose valla kriisikomisjoni lauaõppus ja evakuatsiooni läbimäng tavainimestele, lisaks õpetlikud tegevused Päästeameti, RPR ja Naiskodukaitse poolt. Rohkem infot siit:

Lisa kommentaar

Email again: